Biography

29. may 2015 at 12:01 | © Shay Mitchell
Shay Mitchell celým jménem Shannon Mitchell se narodila 10. dubna roku 1987 v Torontu v Ontariu. Je kanadská herečka a modelka. Její matka je z Filipín a otec je irsko-skotského původu. Už jako dítě se Shannon zajímala o umění. V pěti letech začala navštěvovat hodiny tance a účastnila se několika tanečních soutěží po celém světe. Také navštěvovala několik tanečních škol. V deseti letech se její rodina přestěhovala na západ do Vancouveru, kde začala jako modelka. Navštívila Bangkok, Hong Kong a Barcelonu kde působila jako modelka. Poté se vrátila do Toronta, aby uskutečnila svůj sen a to bylo herectví. Proto se rozhodla pro studium na herecké škole.

V roce 2010 se objevila v televizním seriálu Degrassi: The Next Generation nebo v seriálu Rookie Blue.

Její velká role přišla v roce 2010, kdy získala jednu z hlavních rolí v seriálu Pretty Little Liars, kde hraje Emily Fields jednu z hlavních postav seriálu, hraje po boku Troian Bellisario, Ashley Benson a Lucy Hale.

V roce 2011 Shannon dělala reklamu pro Pantene a Procter & Gamble. Mezi její oblíbené knihy patří Eat, Pray, Love, Pretty Little Liars, The Alchemist. Oblíbené jídlo je všechno z italské kuchyně. Oblíbené filmy jsou Vicki Christina Barcelona a Under the Tuscan Sun.